Wspólnota Miłosierdzia

Wspólnota  Miłosierdzia Bożego  powstała we  wrześniu 2004 r. z  inicjatywy ks.Proboszcza Stanisława Bacha,  pierwszym duchowym opiekunem został ówczesny wikariusz ks. Jacek Pokoński. W  następnych  latach  opiekę sprawowali  poszczególni księża  wikariusze. I tak od 2009 do 2012 funkcję sprawował ks. Piotr  Bonin. Od  lipca 2015 do  czerwca 2018 funkcję  tę  sprawował  był  ks. Marcin  Bukowski. Dziś opiekę  nad  wspólnotą sprawuje  obecny  wikariusz ks. Piotr Listewnik.

Głównym  celem  naszej  wspólnoty  jest  szerzenie  kultu  Bożego  Miłosierdzia i  wypraszanie  łask  Bożych  dla  naszych  rodzin, całej  wspólnoty  parafialnej, duszpasterzy  Kościoła  Katolickiego  i  dla  naszej  umiłowanej  Ojczyzny Polski  i  całego  świata.

Formację  duchowa  rozwijamy  poprzez  wspólną  modlitwę  i  spotkania  poświęcone tematyce  religijnej, rozważaniu słowa Pisma  Świętego  a  także  spontanicznej  modlitwie  do  Ducha  Świętego. Codziennie  nasze  rodziny  odmawiaja  Koronkę  do  Bożego  Miłosierdzia.

Pierwszy piątek  miesiąca to  dzień  naszej  Adoracji  Najświeteszego  Sakramentu,  w  zależności  od  roku  liturgicznego  odmawiamy  w czasie  adoracji różaniec  lub rozważania  stacji  Drogi  krzyżowej,  śpiewamy  Koronkę  do  Miłosierdzia  Bożego, odmawiamy  Litanię  Loretańską  lub Litanię do  Serca  Pana  Jezusa. Modlitwy  te  przeplatane są  śpiewem i  modlitwą  osobistą  w  ciszy.  Po  adoracji uczestniczymy we Mszy Świętej -  wspólnotowej wraz  z  młodzieżą przygotowywującą się  do  sakramentu  Bierzmowania. Przygotowywujemy  liturgię ; czytania, psalm responsoryjny, modlitwę  powszechną i śpiew. Prowadzimy  także  9  dniową  Nowennę  do  Miłosierdzia Bożego  zakończonej w tzw.  Białą Niedzielę  Miłosierdzia  Bożego połączonej  z  ucałowanie  relikwi św. Faustyny. Uczestniczymy  w  adoracji  Najświętszego Sakramentu  w  Noc  Zmartwychwstania o 3.00. Obecnie  wspólnota  liczy ok. 40 osób, liderem  grupy jest p. Alicja  Lesner.

Jako  wspólnota podejmujemy  szereg  licznych  dodatkowych  inicjatyw  modlitewnych. Mamy  bardzo  dużo intencji  prywatnych  zarówno  dzięknnych jak i  błagalnych składanych  przez  sympatyków  wspólnoty. Wielu  z  nas jest zaangażowanych w  modlitwę  za kapłanów  zrzeszonych  w  tzw,, margaretkach".  Posiadamy własny  zespół  muzyczny i  uczestniczymy w uroczystych  celebrach  liturgicznych. Występujemy  także na Przeglądzie  Kolęd  Wspólnot  naszej  parafii  zorganizowanym  przez  ks. Proboszcza Stanisława Bacha.

Nasze spotkania odbywają się w  pierwszy piątek  miesiąca 19.00.