Dziewczęta Pomocnicy Maryi Matki Kościoła

Istotą  naszej  wspólnoty  jest całkowite  zwierzenie  Matce  Bożej,

aby z  Nią  nieść  pomoc  Chrystusowi  żyjącemu w  Kościele i  w  świecie.

Jako  pomocnicy,  świadomi  obecności Maryi na  drogach  wiary,

podejmujemy  szczególną  odpowiedzialność  za  realizację

Milenijnego  aktu oddania  sie  Polski  Matce Bożej

w  niewolę  miłości  za  wolność  Koscioła  w  Ojczyźnie i  całym  świecie.

Nasza  wspólnota  spotyka  się  co  drugi poniedziałek na wieczornej  Eucharystii a po  niej  udajemy  się  na  spotkanie  formacyjne w  domu  parafialnym. Podaczas tego  spotkania  modlimy  się  przez  wstawiennictwo  Maryi w  różnych  intencjach, podejmujemy także  plany działalnosci wspólnoty w  parafii i  poza  nią. Opiekę  nad  nami  sprawuje Ks. Kanonik  Stanisław  Bach, nasz proboszcz.

Podczas roku  liturgicznego podejmujemy  wiele  działań;  roznosząc  opłatek  wigilijny, uczestniczymy  we wspólnym  kolędowaniu  parafialnym, prowadzimy  rozważania  Drogi  Krzyżowej, adorujemy  Najświętszy  Sakrament w  czasie Triduum  Paschalnego. Bierzemy  czynny  udział  w procesjach nosząc  feretron,  sztandar, różaniec i  poduszki  z  wizerunkiem  Maryi.

Organizujemy także spotkanie z okazji Dnia  Nauczyciela, przygotowując  poczęstunek  i  czasami przedstawienie. Bierzemy  udział każdego  roku w   Odpuście  WNIEBOWZIĘCIA PAŃSKIEGO  i  Święta Matki  Boskiej  Wejherowskiej -  patronki  Powiatu  Wejherowo  oraz Odpuście Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  Królowej  Polskiego  Morza w  Swarzewie.