Małżeństwo

W  kancelarii parafialnej narzeczyni ustalają datę i godziny zawarcia związku małżeńskiego.

Jeśli żaden z narzeczonych nie jest naszym parafianinem, należy dostarczyć zgodę od proboszcza parafii rodzinnej jednej z osób na awarcie sakramentalnego małżeństwa  w Parafii pw. Matki  Bożej  Nieustającej  Pomocy w Gościcinie.

Przynajmniej na  trzy miesiące przed datą ślubu narzeczeni umawiają się w Kancelarii na spisanie protokołu przedmałżeńskiego, przynosząc ze sobą:

• akty chrztu (ważne 6 miesięcy od daty wydania) oraz zaświadczenie o bierzmowaniu (jeżeli nie ma tej informacji w metryce chrzytu, uzuskuje  się  wpis w parafii  gdzie  było  bierzmowanie), dla parafian tutejszej parafii  nie  jest  to  wymagane.
  • dowody osobiste,
  • kopię świadectwa ukończenia katechizacji na poziomie szkoły ponadpodstawowej,
  • jeśli zamierzają zawrzeć ślub konkordatowy – zaświadczenia z USC, stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (ważne 3 miesiące od daty wydania).
  • zaświadczenie potwierdzające odbycie kursu przedmałżeńskiego (dla narzeczonych) i uczestnictwo w spotkanich w Paradni Rodzinnej.
  • Spotkania w Poradni Rodzinnej  należy umawiać telefonicznie, minimum trzy miesiące przed planowanym ślubem pod numerem p.Alicja  Lesner 784189846  lub p.Joanna Domarus  665160182 |koszt 100 zł|.