„Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi
ciemna noc w jasności promienistej brodzi …”
Drodzy Parafianie.
Dobry Bóg w swej łaskawości, dał nam przeżywać na nowo Uroczystość Bożego Narodzenia, Wcielenia Słowa Bożego. Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, Pokoju, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym, a także nieraz z przyjaciółmi łamiemy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który tak, jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas „w drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka jest przeogromna moc tej odrobiny - kruchego Opłatka. W tym też okresie śpiewamy polskie kolędy, pełne Ducha i mocy, które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że
„… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…”
Wszystkim Drogim Parafianom oraz Gościom spędzającym Święta w naszej wspólnocie parafialnej, życzymy Błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym Nowym 2021 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Naszych sercach. Bogu Miłosiernemu polecamy tych, których zabrakło przy wigilijnym stole.
„…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Parafię, jej mieszkańców i wszystkich Gości! Raz jeszcze życzymy wszystkim z całego serca
BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO
S Z C Z Ę Ś Ć B O Ż E
Ks. Kanonik Dziekan Stanisław Bach
ks. Piotr Listewnik