ŻYCZENIA

24 grudnia 2020

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi
ciemna noc w jasności promienistej brodzi …”

 

Drodzy Parafianie.


        Dobry Bóg  w  swej  łaskawości,  dał  nam  przeżywać na nowo Uroczystość Bożego Narodzenia, Wcielenia Słowa Bożego. Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, Pokoju, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym, a także nieraz z przyjaciółmi łamiemy się Opłatkiem – „symbolem” Jezusa, który tak, jak dobry, dzielony Chleb daje człowiekowi siłę i moc do dalszego życia – wzmacniając nas „w drodze do nieba” i uzdalnia nas, abyśmy stawali się coraz lepsi, otwarci na Pana Boga i drugiego człowieka – taka jest przeogromna moc tej odrobiny -  kruchego Opłatka. W tym też okresie śpiewamy  polskie kolędy, pełne Ducha i mocy,  które pomagają nam lepiej zrozumieć tę odwieczną Prawdę, że

„… Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…


        Wszystkim Drogim Parafianom  oraz  Gościom spędzającym  Święta w  naszej  wspólnocie parafialnej, życzymy Błogosławieństwa od Bożej Dzieciny, a przed wszystkim: zdrowia, szczęścia, spokoju ducha i radości oraz wszelkich pomyślności w nadchodzącym Nowym 2021 Roku. Niech nowo narodzone Dziecię znajdzie godne mieszkanie w Naszych sercach. Bogu  Miłosiernemu polecamy tych,  których  zabrakło przy wigilijnym stole.


    „…Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…” – błogosław całą naszą Parafię, jej mieszkańców i wszystkich Gości! Raz jeszcze życzymy wszystkim z  całego serca

BŁOGOSŁAWIONYCH   ŚWIĄT   NARODZENIA   PAŃSKIEGO 

 S Z C Z Ę Ś Ć    B O Ż E

 Ks. Kanonik  Dziekan  Stanisław Bach

ks. Piotr  Listewnik

 


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
130 0.052423000335693